​НОВОСТИ И МЕРОПРИЯТИЯ

     Особливості процедури проведення зовнішнього незалежного оцінювання (далі – ЗНО) у 2020 році:

 

  • Для уникнення скупчень біля входу до пункту тестування допуск учасників до пункту розпочнеться о 9:50.

У Вашому запрошенні-перепустці зазначено проміжок часу, протягом якого Вам рекомендовано прибути до пункту тестування і пройти процедуру допуску. Зверніть увагу на те, що цей проміжок визначено для кожного навчального предмета окремо.

Увага! Якщо Ви прибудете до пункту тестування після 10:50, Вас не буде допущено до участі в ЗНО.

  • Процедура допуску до пункту тестування передбачає проходження термометрії й ідентифікації учасників ЗНО.

  Учасники ЗНО, обов’язково мають одягнути захисну маску так, щоб були покриті ніс і рот, інакше Вас не буде допущено до пункту тестування.

Перед входом до пункту тестування медичний працівник виміряє Вам температуру тіла та перевірить наявність ознак респіраторного захворювання.

Якщо медичний працівник виявить, що у Вас підвищена температура тіла ( 37,3 °C і вище) або нежить, кашель, Ви не будете допущені до проходження тесту. Однак Ви матимете право пройти ЗНО під час додаткової сесії. Для цього потрібно протягом 5 днів після тестування з певного предмета (ураховуючи день проведення) подати заяву до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. Зразок заяви та перелік документів, які необхідно надати, можна знайти на сайті Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Якщо Ви маєте певне хронічне захворювання і, як наслідок, постійно підвищену температуру або інші симптоми, подібні до ознак гострого респіраторного захворювання, зверніться до лікаря для отримання довідки, яка це підтвердить, і покажіть її медичному працівникові, який оглядатиме Вас біля пункту тестування.

 

  • Після вимірювання температури Ви маєте пройти процедуру ідентифікації. На вході до пункту тестування працівник пункту тестування попросить Вас пред’явити документ, що посвідчує особу, Сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання та запрошення-перепустку для участі у ЗНО. Вам потрібно буде зняти захисну маску (дещо спустити за одне вушко), розгорнути документи і тримати їх так, щоб працівник міг порівняти Ваше обличчя з обличчям на фотокартках у документі та Сертифікаті.

Після проходження процедури ідентифікації одягніть захисну маску. Пам’ятайте, що в пункті тестування Ви маєте перебувати в захисній масці постійно.

 

  • Знайдіть своє прізвище в Алфавітному списку учасників, дізнайтеся номер аудиторії, у якій Ви проходитимете тестування (якщо цей список розміщений перед входом до пункту тестування, Ви знатимете її номер ще до початку допуску). Далі прямуйте до аудиторії за вказівниками, дотримуючись правил соціального дистанціювання.

Перш ніж увійти до аудиторії, радимо відвідати санітарну кімнату і помити руки.

Перед аудиторією повторно пройдіть процедуру ідентифікації (це потрібно для того, щоб інструктори переконалися, що Ви зайшли до визначеної аудиторії) – приспустіть захисну маску та пред’явіть інструкторові документ, що посвідчує особу, і Сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання. Інструктор укаже на Ваше робоче місце.

Радимо взяти із собою засоби індивідуального захисту (1–2 захисні маски, дезінфектор для рук). Ви зможете покласти їх на свій робочий стіл і за потреби скористатися. Не забудьте і про 2–3 ручки з чорнилом насиченого чорного кольору та пляшечку з питною водою без етикетки.

Пам’ятайте, що змінювати захисну маску рекомендовано один раз на три години, а також якщо вона забруднилася чи стала вологою. Використану маску необхідно згорнути вдвоє і покласти на край робочого столу. Після завершення роботи над тестом заберіть використані маски й викиньте їх у спеціально відведене місце.

Дотримання правил і рекомендацій, спрямованих на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, убезпечить Вас під час участі в ЗНО.

Нагадуємо! Протягом часу, відведеного на виконання сертифікаційної роботи, учасникам ЗНО, і Вам зокрема, заборонено мати при собі або на своєму робочому місці засоби зв’язку, пристрої зчитування, оброблення, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими технічних засобів та пристроїв, друковані або рукописні матеріали, інші засоби, предмети, прилади, що не передбачені процедурою проведення ЗНО.

Учасникам ЗНО, і Вам зокрема, дозволено використовувати вироби медичного призначення, про наявність яких потрібно повідомити працівників аудиторії до початку виконання сертифікаційної роботи.

       День пам'яті жертв політичних репресій

     Сьогодні в Україні вшановують пам’ять жертв політичних репресій. Цей день відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року, щорічно у третю неділю травня, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.

       За оцінками істориків, політичні репресії радянського режиму в Україні стали проявом геноциду проти українського народу. Кількість жертв репресій в Україні не піддається точному підрахунку. Експерти вважають, що протягом 20-80 років в Україні було заарештовано щонайменше 1,5 млн людей (в основному, українців). Більшість з них були вбиті, інші пройшли через органи репресивної системи СРСР – в'язниці, трудові табори, і т. п. Найбільше в Україні місце поховання жертв репресій знаходиться у Биківнянському лісі в Києві. Там таємно ховали людей, розстріляних радянською владою у 1937-1941 рр.

       

     Терор і репресії вразили майже всі верстви українського населення: вчених, політиків, військових, священиків, представників культури, селянство. Особливо важкою і болючою спадщиною минулого є масові репресії, що здійснювалися сталінським режимом і його поплічниками в Україні в 1930-х роках. Наприклад, в Україні в 1937-1938 роках було засуджено 198 918 осіб, з яких близько двох третин - до розстрілу. Решта були відправлені до в'язниць і таборів.


Традиційно в День пам'яті жертв політичних репресій по всій країні відбувається покладання квітів до пам'ятних знаків, а також проходять жалобні віче і церемонії.

10.png
Даты мероприятий